SKF Needle roller and cage assemblies K45X53X28
In stock
SKU
K45X53X28-SKF
Estimated Lead time 1- 3 days
Bearing Width
28 mm
Bearing Outer Dimension
53 mm
Bearing Inner Dimension
45 mm
Cage
Sheet steel cage
Ean
7.32E+12
Needle Rows
Single-row cage assembly
Temperature Range
-20 to +150 °C