SKF Needle roller and cage assemblies K42X50X20
In stock
SKU
K42X50X20-SKF
Estimated Lead time 1- 3 days
Bearing Width
20 mm
Bearing Outer Dimension
50 mm
Bearing Inner Dimension
42 mm
Cage
Sheet steel cage
Ean
7.32E+12
Needle Rows
Single-row cage assembly
Temperature Range
-20 to +150 °C