SKF Needle roller and cage assemblies K32X40X25
In stock
SKU
K32X40X25-SKF
Estimated Lead time 1- 3 days
Bearing Width
25 mm
Bearing Outer Dimension
40 mm
Bearing Inner Dimension
32 mm
Cage
Sheet steel cage
Ean
0
Needle Rows
Single-row cage assembly
Temperature Range
-20 to +150 °C