SKF Needle roller and cage assemblies K25X29X13
In stock
SKU
K25X29X13-SKF
Estimated Lead time 1- 3 days
Bearing Width
13 mm
Bearing Outer Dimension
29 mm
Bearing Inner Dimension
25 mm
Cage
Sheet steel cage
Ean
0
Needle Rows
Single-row cage assembly
Temperature Range
-20 to +150 °C