NTN Needle roller and cage assemblies K52X58X19
In stock
SKU
K52X58X19-NTN
Estimated Lead time 1- 3 days
Bearing Width
19 mm
Bearing Outer Dimension
58 mm
Bearing Inner Dimension
52 mm
Cage
Sheet steel cage
Ean
4.55E+12
Needle Rows
Single-row cage assembly
Temperature Range
-20 to +120 °C