NTN Needle roller and cage assemblies K35X42X18
In stock
SKU
K35X42X18-NTN
Estimated Lead time 1- 3 days
Bearing Width
18 mm
Bearing Outer Dimension
42 mm
Bearing Inner Dimension
35 mm
Cage
Sheet steel cage
Ean
4.55E+12
Needle Rows
Single-row cage assembly
Temperature Range
-20 to +120 °C