NTN Needle roller and cage assemblies K17X22X20
In stock
SKU
K17X22X20-NTN
Estimated Lead time 1- 3 days
Bearing Width
19,8 mm
Bearing Outer Dimension
22 mm
Bearing Inner Dimension
17 mm
Cage
Sheet steel cage
Ean
4.55E+12
Needle Rows
Single-row cage assembly
Temperature Range
-20 to +120 °C