NTN Needle roller and cage assemblies K150X160X46
In stock
SKU
K150X160X46-NTN
Estimated Lead time 1- 3 days
Bearing Width
46 mm
Bearing Outer Dimension
160 mm
Bearing Inner Dimension
150 mm
Cage
Sheet steel cage
Ean
4.55E+12
Needle Rows
Single-row cage assembly
Temperature Range
-20 to +120 °C